close
تبلیغات
قیمت بیمه خودرو
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
loading...
YourAds Here YourAds Here

تجهیزات نظافت صنعتی

بازدید : 9
پنجشنبه 30 خرداد 1398 زمان : 12:32

شاید به افرادی برخورده باشید که می‌ گویند: «همه‌‌ کتاب‌ ها و جزوه‌ ها را می‌ خوانم، اما موقع امتحان آن‌ ها را فراموش می‌کنم» یا «من درس خواندن ندارم، چون با این‌ که همه‌ مطالب را می‌ خوانم همیشه نمراتم پایین است.»
بسیاری از این گونه مشکلات به نداشتن یک روش صحیح برای مطالعه بازمی‌گردد. عده‌ای فقط به حفظ کردن مطالب اکتفا می‌کنند. این امر موجب فراموش کردن مطالب می‌شود.
بارها شنیده‌ ایم که دانش آموزان می‌گوید: «دیگر حوصله‌ خواندن این کتاب را ندارم» یا «هر چه‌ قدر می‌خوانم کم‌ تر یاد می‌گیرم.» به‌ راستی مشکل کجاست؟ آیا باید ده‌ ها بار درس‌ها را تکرار کرد تا آن‌ها را یاد گرفت؟ اگر چنین باشد مطالعه، کاری سخت است.
این افراد روش صحیح مطالعه را نمی‌ دانند. برای این‌که میزان افزایش قیمت شیشه خودرو یابد باید قبل از هر چیز مطالعه‌ ای فعال داشت. برای داشتن مطالعه‌ ای فعال نوشتن نکات مهم در حین خواندن ضروری است تا برای مرور مطالب مجبور به خواندن دوباره‌ نشوید و در مدت‌ زمانی کوتاه یادداشت‌ های خود را مرور کنید.

شیوه‌ صحیح مطالعه
1- زمان مطالعه را کاهش می‌دهد.
2- میزان را افزایش می‌دهد.
3- به‌ خاطر سپاری اطلاعات را آسان‌ تر می‌کند.
4- مدت نگهداری مطالب در حافظه را طولانی‌ تر می‌کند.
به خاطر سپردن مهارت و هنری مانند حرف زدن، خواندن و فکر کردن است و هر کس می‌ تواند با تلاش هر یک از این مهارت‌ ها را در خود تقویت کند.

در این نوشتار بدون هیچ توضیح خرید غذای سگ نظری اضافه، روشی بنام پس خبا (پ س خ ب ا) برای خواندن و مطالعه مطالب كتاب های درسی ارائه می گردد كه به نظر می رسد شیوه موثری برای بهتر فهمیدن و بهتر حفظ كردن مفاهیم و اطلاعات كلیدی است. نام این روش (PQRST) برگرفته از نخستین حرف نام هریك از مراحل پنجگانه تون است:
پیشخوانی ( Preview )
سئوال كردن ( Question )
( Reading )
به خود پس دادن ( Self - recitation )
آزمون ( Test )
دو مرحله اول و آخر (پیشخوانی - ) ویژه هر فصل از كتاب هستند ،‌ و سه مرحه میانی (‌سئوال كردن - خواندن - به خود پس دادن) اختصاص خرید ساعت ایرانی به هر بخش اصلی از هر فصل دارند.

پیشخوانی

نخست به مرور كلی فصل معینی از كتاب می پردازید تا با موضوعات كلی مورد بحث آشنا شوید. برای این منظور فهرست مطالب فصل را می خوانید. سپس مطالب فصل را مرور می كنید كه طی آن، عناوین بخش های اصلی و فرعی فصل را مورد توجه قرار می دهید، و تصاویر و نمودارها را از نظر می گذرانید. مهم ترین نكته در مرحله پیشخوانی این است كه پس از مرور مطالب فصل، چكیده اولیه یا پایانی فصل را (در صورت وجود) با دقت كنید و روی هر یك از نكاتی كه در آن آمده تامل كنید . در این مرحله ممكن است ،‌ سئوال هایی به تخطور كند كه پس از خواندن متن كامل فصل بتوانید به آن ها پاسخ دهید. این مرحله، تصویر كلی از مطالب فصل و سازمان بندی آن به دست می دهد.

سوال کردن


همان طور كه قبلا گفته شد مراحل سئوال كردن،‌ خواندن و به خود پس دادن، ویژه هر بخش از هر فصل است. فصل های كتاب را یكی یكی در نظر بگیرید. هر سه مرحله سئوال كردن، خواندن و به خود پس دادن را در مورد هر بخش اعمال كنید و بعد دستگاه نظافت صنعتی به بعدی بپردازید. قبل از مطالعه مطالب هر بخش، نخست عنوان آن بخش و عنوان های فرعی آن را بخوانید . سپس در حین خواندن مطالب هر بخش، موضوعات مهم آن را به صورت یك یا چند سئوال در نظر بگیرید كه بعدا باید به آن ها پاسخ دهید. از خود بپرسید: مولف در این بخش چه مفاهیم مهمی را در نظر داشته است؟ مقصود از مرحله سئوال كردن نیز همین است.

خواندن
در این مرحله، مطالب هر بخش از فصل را برای آگاهی از معنی آن با دقت بخوانید و ضمن خواندن ، سعی كنید به سئوالهایی كه در مرحله سئوال كردن مطرح شده بود ، پاسخ دهید. در باره مطالبی كه می خوانید تامل كنید و بكوشید بین آن مطالب و اطلاعات قبلی خود ارتباط بر قرار كنید. می توانید زیر واژه ها یا عبارات كلیدی خط بكشید . اما میزان آن از 10 تا 15 درصد متن تجاوز نكند. اگر مقصود از خط كشیدن زیر مطالب، مشخص كردن واژه ها یا عبارات كلیدی برای مرور بعدی باشد ، خط كشدین زیادی زیر مطالب ، مغایر با چنین هدفی است. تا وقتی تمام مطالب بخش معینی را نخوانده اید یا با همه مفاهیم كلیدی آشنا نشده اید و اهمیت نسبی آن ها را نكرده اید ، یادداشت بر ندارید. در خاتمه خلاصه فصل را از زبان خودتان نوشته و اشكالات احتمالی را با مرور فصل بر طرف كنید.

به خود پس دادن
پس از خواندن هر بخش ، سعی كنید مفاهیم اصلی را به خاطر آورید و اطلاعات را از حفظ با خود بگوئید . مفاهیم را به زبان خود بازگو كنید و اطلاعات را ترجیحا با صدای بلند (و اگر تنها نیستید ، زیر لب) تكرار كنید . مطالبی را كه به یاد می آورید که قیمت خودرو ایرانی با متن كتاب تطبیق دهید تا مطمئن شوید كه آن ها را كامل و درست حفظ كرده اید. به خود پس دادن مطلب كمك می كند كه به كمبود پی ببرید و آن را خود سازماندهی كنید. پس از آنكه بخشی از فصل را به این شیوه مطالعه كردید ، به بخش بعدی بپردازید و دوباره مراحل سئوال كردن، خواندن و به خود پس دادن را تكرار كنید.

آزمون
پس از خواندن مطالب فصل باید به و مرور مطالب بپردازید. با مراجعه به یادداشت های تان، ببینید چه مقدار از مفاهیم اصلی را به یاد دارید. سعی كنید بفهمید چه پیوندی بین مطالب مختلف وجود دارد و این مطالب چگونه در فصل ، سازمان بندی شده اند. در مرحله آزمون ممكن است مجبور شوید فصل را ورق بزنید تا صحت مفاهیم و مطالب كلیدی حفظ شده را وارسی كنید در این مرحله باید چكیده فصل را بخوانید و ضمن آن جزئیات مربوط به هر یك از نكات چكیده را در نظر آورید. مرحله آزمون را هرگز به شب موكول نكنید. نخستین مرور، مطالب فصل باید بلافاصله پس از خواندن انجام شود.
پژوهش ها حاكی از آن است كه روش پس خبا روش بسیار مفیدی است و مسلما كارآمدتر از روش روخوانی ساده مطالب تجهیزات نظافت صنعتی است . در این روش مخصوصا به خود پس دادن مطالب نقش بسیار مهمی دارد. اختصاص بخش عمده زمان مطالعه به یاد آوری فعال مطالب بهتر از آن است كه تمام وقت خود را صرف خواندن و بازخوانی مطلب كنید. بررسی ها موید این نكته اند كه خواندن چكیده فصل بیش از مطالعه سراسر فصل ، كارآمدی دارد. خواندن چكیده پیش از خواندن فصل ، چشم اندازی كلی از فصل فراهم می كند كه خواننده را در سازماندهی مطالب در حین خواندن مطالب فصل یاری می دهد. حتی اگر نخواهید روش پس خبا را به طور كامل دنبال كنید بهتر است از فواید به خود پس دادن مطلب و نیز مطالعه چكیده فصل پیش از خواندن مطالب فصل، غفلت نورزید.
نکات مهم در خصوص مطالعه کتاب
برای اینكه مطالبی در بماند باید سازمان بندی شود با مطالب قبلی پیوند زده شود تكرار شود به خود پس داده شود خلاصه بندی و یادداشت گردد. و مجددا یادآوری گردد.

1 - به پیش نیاز منابعی که می خوانی توجه کن
اگر مطالب پیش زمینه اصلی قیمت مکنده صنعتی را یاد نگرفته باشی حتی اگر مطالب جدید را حفظ کنی باز هم احتمال فراموشی مطلب وجود دارد؛ مثلا تا صرف فعل را یاد نگرفته باشی، نمی توانی فعل ماضی و مضارع بسازی .پس قبل از یادگیری درس حتما سعی کن ضعف خود را در مطالب قبلی مرتبط از بین ببری.

2 - قبل از ورود به کلاس و شروع درس، حتما به پیش خوانی درس جدید اقدام کن تا با پیش زمینه فکری با درس جدید رو به رو شوی.

3 - سعی مطالب درسی را سر کلاس یاد بگیری
در کلاس حضور فعال داشته باش.سوال بپرس و تا درس را نفهمیده ای از کلاس خارج نشو.

4 - تمرین زیاد حل کن
تمرین باعث پر شدن شکاف های اطلاعاتی در مغزت خواهد شد .

5 - مرور مطالب کلید رفع فراموشی است
هر شب در برنامه درسی خود مطالب را مرور کن.

6 - سعی کن بین اطلاعات یاد گرفته شده و مطالب قبلی در ارتباط برقرار کنی تا فراموشی آن‌ها کمتر شود.

7 - مطالب یاد گرفته شده را دوباره در نقش معلم تدریس کن
این تدریس می تواند برای یک دوست یا شاگردان فرضی باشد.

8 - سعی کن در یادگیری مطلب تمرکز کامل داشته باشی و عوامل مخل تمرکز را به حداقل برسانی .

9 - خلاصه برداری و یادداشت برداری قیمت دوچرخه ایرانی حین مطالعه به رفع فراموشی کمک می کند .

10 - تحقیقات نشان داده است روش سوال گذاری در نیز به یاد آوری مطلب کمک خواهد کرد .

11 - اضطراب، عجله و شتاب در یادگیری مطلب باعث فراموشی آن ها می شود.

12 - همچنین به یاد داشته باش که اگر مطلبی را یاد گرفتی، یک روز بعد، ۱۰ روز بعد، یک ماه بعد و ۴ماه بعد باید آن را مرور کنی، تا آن مطلب یک سال در ات تثبیت شود.

هر بار که نوع خاصی حسی (بینایی - شنوایی – لمس – بویایی – چشایی ) از یک سیناپس عبور می کند این سیناپس دفعه بعد برای انتقال همان نوع پیام توانمندتر شده که این روند تسهیل نام دارد بعد از آن که اطلاعات چندین بار از یک مسیر عصبی عبور کردند خرید غذای سنتی آن مسیر به حدی تسهیل می‏ شود که حتی بدون وجود محرک خارجی (حواس پنج گانه) در خود مغز تولید شده و این مرحله ای است که اصطلاحا می گوییم “مطلب شده است” .

انواع حافظه
حافظه کوتاه مدت (Short-term memory)
شامل خاطراتی می شود که برای چند ثانیه یا حداکثر چند دقیقه دوام می آورند مگر آن که به انواع بلند مدت آن تبدیل شوند.

۲- حافظه میان مدت (Intermediate-term memory)
که چند روز یا هفته باقی می ماند و در صورت عدم تکرار از بین می رود.

۳- حافظه بلند مدت (Long-term memory)
که به دلیل تکرار، اگر یک بار ذخیره شود خرید آینه خودرو می توان تا چندین سال یا حتی تا آخر عمر آن را به خاطر آورد.

تبدیل انواع حافظه به یکدیگر
برای تبدیل حافظه کوتاه مدت به بلند مدت باید آن را تثبیت کنیم بدین معنی که اگر حافظه کوتاه مدت به طور مکرر فعال شود تغییرات فیزیکی و در سیناپس ها اتفاق می افتد که مسئول نوع دراز مدت است . این روند به ۵ تا ۱۰ دقیقه برای حداقل تثبت و ۱ ساعت یا بیشتر برای تثبیت قوی نیاز دارد . تکرار نیزجایگزین این زمان می باشد . (همچنین تکرار روزانه و ماهانه و در کل زمانبندی شده که توصیه متخصصین بر حداقل ۸ بار تکرار با هر منوالی در ۸ روز متوالی است) - شاید این دلیلی است که همیشه دو کلمۀ تمرین و تکرار را کنار هم می‏بینیم.

نوع دیگری از تقسیم بندی حافظه
۱- حافظه مشغول به کار: نوعی از حافظه است که در جریان یک استدلال فکری استفاده می شود ولی در هر مرحله ای که مسئله حل شود، خاتمه می یابد .

۲- حافظه قابل بیان یا اخباری : اساسا به معنای قیمت پیراهن مردانه خاطره مربوط به جزئیات مختلف یک فکر جامع است مثلا :
الف) خاطره محیط اطراف
ب) خاطره ارتباط های زمانی
ج) خاطره علل یک تجربه
د) خاطره معنای یک تجربه
ه) خاطره یک فرد

۳- حافظه مهارتی
که با فعالیت های بدن مرتبط است مثل تمام مهارت های بازی با توپ.
مغز ما این قابلیت را دارد که اطلاعات بی حاصل را نادیده بگیرد وگرنه ظرفیت ما طی چند دقیقه اشباع می شد. این مسئله ناشی از مهار سیناپس مربوط به این نوع از اطلاعات است. اثر حاصل را عادت کردن habituation یا می گویند که درواقع نوعی از حافظه منفی است. از سوی دیگر در مورد اطلاعاتی که نتایج مهمی از قبیل درد یا یک حس خوشایند ایجاد می کنند مغز توانایی خودکاری در تقویت و ذخیره سازی مسیر های حافظه دارد . این همان حافظه مثبت است که ناشی از تسهیل (در بالا توضیح داده شد) مسیر های سیناپسی می باشد که این فرایند حساس شدن حافظه نامیده می‏شود.
نتیجه گیری: برای ماندگارشدن هرچیز در ، به تکرار نیاز است.

به عنوان نمونه، اگر آنقدر جدول حل کرده‌ اید که حتی توی خواب هم می‌ توانید این کار را انجام دهید، موقع آن است که خود را به چالشی جدید بکشانید خرید لوازم خودرو تا بتوانید توانایی مغزتان را به بهترین نحو پرورش دهید در محیط اطراف و جهان اطراف تان، اینکه آنچه در اطراف تان می‌گذرد، چگونه اتفاق می‌ افتد و چگونه شما می‌ توانید آن را بفهمید باعث می‌شود مغزتان با سرعت بالاتر و موثرتری کند. به کار بستن مواردی که در این مطلب آمده است، به شما کمک می‌کند به خواسته‌ ای که درباره پرورش هوش و حافظه‌ تان دارید، برسید.

۱ - بازی کنید
برنامه‌ ی و بازی‌ ها راه‌ های خارق‌ العاده‌ ای هستند برای اینکه مغزتان را به چالش بکشید. سودوکو، جدول و بازی‌های الکتریکی. همه آنها می‌توانند سرعت فعالیت مغز و تان را افزایش دهند. این بازی‌ها بر منطق دایره لغات و … تکیه دارند. آنها جنبه تفریحی هم دارند و شما می‌ توانید روزانه اندکی از وقت خود را صرف آن ها کنید و از آن ها سود ببرید. البته روزانه قیمت تقویم رومیزی فقط ۱۵ دقیقه از وقت تان را به بازی اختصاص دهید نه بیشتر.

۲ - مدیتیشن یادتان نرود
مدیتیشن روزانه احتمالا بهترین کاری است که شما می‌توانید برای سلامت جسم و مغز و روان تان انجام دهید. مدیتیشن نه تنها باعث شما می‌شود بلکه باعث پرورش مغز هم خواهد شد. شما با به وجود آوردن حالت متفاوت روانی، مغزتان را به صورتی جدید و جذاب به کار می‌گیرید و این باعث بالا بردن فعالیت مغزی‌ تان می‌شود

۳ - مغزتان را تغذیه کنید
مغزتان به چربی‌ های مفید و سالم احتیاج دارد پس روی روغن ماهی سالمون، آجیل‌‌ها مانند گردو، روغن تخم کتان و روغن زیتون تمرکز و چربی‌ های اشباع شده را از تان حذف کنید.

۴ - داستان‌ های خوب تان را بازگو کنید
خاطره‌ ها میز نهار خوری و اتفاق‌ هایی که برایتان افتاده‌ اند را تفسیر کرده و آن ها را بازگو کنید و لحظه‌ های تان را با دیگران سهیم شوید. تمرین کنید که داستان‌ های جدید و قدیمی‌ تان را به طوری دلچسب، تاثیرگذار و مفرح تعریف کنید

۵ - تلویزیون‌ را خاموش کنید
افراد بالغ روزانه بیش از ۴ ساعت را به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهند. تلویزیون می‌تواند جانشین روابط شود و روی سبک زندگی تاثیر بگذارد. تلویزیون را خاموش کنید و وقت تان را صرف تمرین‌ های ورزشی برای بدن و مغزتان کنید و به ابعاد دیگر بپردازید

۶ - مغز سالم در بدن سالم است
تمرین‌های ورزشی، تمرین‌های فوق‌ العاده‌ ای برای مغز نیز هستند. وقتی بدن تان را حرکت می‌دهید مغزتان باید یاد بگیرد که چگونه ماهیچه‌ ها را هماهنگ کند، فاصله‌ها را تخمین بزند و تعادل را برقرار کند. تمرین‌ های متفاوت و گوناگون انجام دهید تا مغزتان را به چالش بکشید.

۷ - چیزهای متفاوت بخوانید
کتاب‌ها، قابل حمل و پر از شخصیت‌های جالب و و واقعیت‌های جذاب و نامتناهی هستند. در زمینه‌ های متفاوت و گسترده مطالعه کنید. قیمت میز اتو اگر عادت دارید کتاب‌ های تاریخی بخوانید، سعی کنید رمان‌ های معاصر، کتاب‌های نویسنده‌های خارجی و کلاسیک را بخوانید. با این کار مغزتان را به کار می‌ گیرید تا تصورات جدید و متفاوتی داشته باشد. همچنین با آشنایی با فرهنگ‌ ها و مردمان جدید می‌توانید داستان‌ های جالبی برای تعریف کردن داشته باشید.

۸ - مهارت جدیدی یاد بگیرید
یادگیری مهارت های جدید باعث می‌شود ناحیه‌های مختلفی از مغزتان به کار بیفتد. حافظه‌تان به کار می‌افتد شما حرکت‌های جدید یاد می‌گیرید و می‌توانید بین چیزهای مختلف رابطه برقرار کنید. خواندن آثار ادبی، درست کردن غذا و ساختن هواپیما با خلال دندان همه این کارها مغز شما را به چالش می‌کشد و چیزی جدید برای فکر کردن به شما می‌دهد.

۹ - تغییرات به وجود آورید
همه ما برنامه‌های روتین و کارهای روزمره‌مان را دوست داریم. ما عادات‌ و دل‌مشغولی‌هایی داریم که می‌توانیم ساعت‌ها آنها را انجام دهیم ولی هرچه که انجام آن برای ما عادت شده است کمتر مغزمان را به فعالیت وامی‌دارد. برای اینکه واقعا مغزتان را جوان و پویا نگه دارید، آن را به چالش بکشید. راهی را که هر روز به سوپر مارکت می‌روید عوض کنید. برای باز کردن قیمت بیمه خودرو در اتاقتان از دست دیگرتان استفاده کنید. دسرتان را قبل از غذا بخورید. همه اینها مغزتان را مجبور می‌کند تا بیدار شود و توجهی دوباره به مسایل داشته باشد

۱۰ - مغزتان را پرورش دهید
برنامه‌ ها و کتاب‌ ها و وب‌ سایت‌ ها و در کل تحقیقات زیادی برای پرورش مغز وجود دارند که همه آن ها بر ۳ پایه اصلی: به یادآوری، تجسم کردن و تحلیل کردن بنا شده‌اند. هر روز مغزتان را روی این ۳ اصل به کار گیرید تا در هر زمینه‌ ای خرید مانیتور ال جی و هرچه بیشتر آماده شود.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 10
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 8
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 9
 • بازدید ماه : 9
 • بازدید سال : 48
 • بازدید کلی : 48
 • کدهای اختصاصی